TODAY:

See Scores
SEE ALL SCORES
SHARE
  • Email
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
  • LinkedIn
  • Google+
  • Reddit
  • Link:  

Tennis Channel Plus
Day 8 – May 31 – Schedule from Roland Garros
PDF of Order of Play | Watch Tennis Channel Plus

Philippe-Chatrier Court 5:00 AM ET

Women’s Singles – Round 4
Elina Svitolina (UKR) [19] vs. Alize Cornet (FRA) [29]
Men’s Singles – Round 4
Jo-Wilfried Tsonga (FRA) [14] vs. Tomas Berdych (CZE) [4]
Men’s Singles – Round 4
Gael Monfils (FRA) [13] vs. Roger Federer (SUI) [2]
Women’s Singles – Round 4
Flavia Pennetta (ITA) [28] vs. Garbine Muguruza (ESP) [21]

Suzanne Lenglen Court 5:00 AM ET

Women’s Singles – Round 4
Ana Ivanovic (SRB) [7] vs. Ekaterina Makarova (RUS) [9]
Men’s Singles – Round 4
Kei Nishikori (JPN) [5] vs. Teymuraz Gabashvili (RUS)
Men’s Singles – Round 4
Stan Wawrinka (SUI) [8] vs. Gilles Simon (FRA) [12]
Women’s Singles – Round 4
Lucie Safarova (CZE) [13] vs. Maria Sharapova (RUS) [2]

Court 1 5:00 AM ET

Men’s Doubles – Round 3
Bob Bryan (USA) [1] Mike Bryan (USA) [1] vs. Jeremy Chardy (FRA) Lukasz Kubot (POL)
Men’s Doubles – Round 3
Pierre-Hugues Herbert (FRA) [14] Nicolas Mahut (FRA) [14] vs. Vasek Pospisil (CAN) [2] Jack Sock (USA) [2]
Women’s Doubles – Round 3
Martina Hingis (SUI) [1] Sania Mirza (IND) [1] vs. Karin Knapp (ITA) [14] Roberta Vinci (ITA) [14]
Mixed Doubles – Round 2
Kristina Mladenovic (FRA) [6] Daniel Nestor (CAN) [6] vs. Anastasia Rodionova (AUS) Aisam-Ul-Haq Qureshi (PAK)

Court 2 5:00 AM ET

Women’s Doubles – Round 3
Andrea Hlavackova (CZE) [9] Lucie Hradecka (CZE) [9] vs. Hao-Ching Chan (TPE) A. Medina Garrigues (ESP)
Not Before: 12:30 PM
Men’s Doubles – Round 3
Jean-Julien Rojer (NED) [5] Horia Tecau (ROU) [5] vs. Rohan Bopanna (IND) [9] Florin Mergea (ROU) [9]
Women’s Doubles – Round 3
Caroline Garcia (FRA) [8] Katarina Srebotnik (SLO) [8] vs. Casey Dellacqua (AUS) [12] Yaroslava Shvedova (KAZ) [12]
Mixed Doubles – Round 2
Abigail Spears (USA) Scott Lipsky (USA) vs. Timea Babos (HUN) [7] Alexander Peya (AUT) [7]

Court 7 5:00 AM ET

Girls’ Singles – Round 1
Margot Yerolymos (FRA) vs. Shilin Xu (CHN) [2]
Not Before: 12:30 PM
Men’s Doubles – Round 3
Daniel Nestor (CAN) [10] Leander Paes (IND) [10] vs. Simone Bolelli (ITA) [6] Fabio Fognini (ITA) [6]
Women’s Doubles – Round 3
Silvia Soler-Espinosa (ESP) Maria-Teresa Torro-Flor (ESP) vs. Yung-Jan Chan (TPE) [11] Jie Zheng (CHN) [11]
Mixed Doubles – Round 2
Michaella Krajicek (NED) Florin Mergea (ROU) vs. Lucie Hradecka (CZE) Marcin Matkowski (POL)